Wyciszenie pokoju nagraniowego, biura, domu za pomocą designerskich paneli akustycznych

Któż nie lubi ciszy? Mało jest ludzi, którzy na dłuższą metę dobrze funkcjonują w dużym gwarze i którzy dobrze się w takiej sytuacji czują. Zwykle narzekamy a to na zbyt głośne dźwięki płynące z ulicy, a to na zbyt głośnych sąsiadów, a to na zbyt głośno działające maszyny – jednym słowem, lubimy ciszę, ponieważ wówczas możemy się najlepiej zrelaksować i psychicznie odpocząć! Są jednak osoby, którym cisza jest potrzebna nie tylko do relaksu, ale również i do pracy – i to cisza prawdziwa, niczym niezakłócona. Takimi osobami są między innymi twórcy, którzy pracują w studiach nagraniowych. Ciszę w owych pomieszczeniach można uzyskać dzięki panelom akustycznym – które zresztą może wykorzystać w swoim domu czy firmie każdy, kto tego potrzebuje!

Panele akustyczne

Panele akustyczne i maty wygłuszające to konieczność zarówno w profesjonalnych studiach nagraniowych, jak też w firmach prowadzonych przez początkujących producentów. W końcu jakość dźwięku w tej branży to prawdziwa podstawa! By wokal i instrumenty brzmiały jak należy, trzeba wyeliminować wszelki pogłos w pomieszczeniu. Decydując się na montaż wygłuszających elementów, trzeba też brać pod uwagę estetykę pomieszczenia. Nie wszyscy o tym pamiętają, a i ona jest istotna – w dobrze urządzonym pomieszczeniu lepiej się skupić, a jest to konieczne, gdy na przykład wokalista pragnie się wczuć w daną piosnkę!

Panele akustyczne to rozsądne rozwiązanie, jako że są solidne, nie pylą i nie rozwarstwiają się z czasem, co mogłoby być groźne dla zdrowia. Oczywiście, o ile są wykonane z wysokiej jakości materiałów, czyli nie są to ich najtańsze wersje, lecz te nieco lepsze. Czasem warto zapłacić nieco więcej, ale zyskać produkt profesjonalny, który zapewni idealne wyciszenie i to na długi czas! Od razu warto zaznaczyć, że oszczędzając na zakupie tych elementów, tak naprawdę szkodzi się nie tylko firmie, ale i sobie – oraz jakości późniejszych nagrań. Lepiej inwestować w produkt, który dłużej zachowa swoje właściwości – na dłuższą metę takie rozwiązanie i tak bardziej się opłaca! Panele akustyczne sprawdzą się zarówno w studiu nagraniowym, jak i oczywiście w pokoju odsłuchowym, które w takim miejscu także powinno istnieć. Pokój odsłuchowy – nieważne, czy ma zastosowanie prywatne czy zawodowe – również musi zapewniać odpowiedni komfort do słuchania gotowych nagrań.

Panele akustyczne ścienne

Akustyka wnętrza to bardzo złożona sprawa – bardziej złożona niż to się wydaje laikom, którzy na podobnej rzeczy się nie znają. Co ciekawe, inną akustykę uzyskamy w pokoju kwadratowym z wykładziną na podłodze, a inną w pokoju prostokątnym z płytkami zamiast wykładziny. Warto wziąć to pod uwagę, tym bardziej, że na właściwą akustykę składa się też między innymi układ pokoju, jego wymiary, a nawet stojące wewnątrz meble czy dekoracje!

Warto mieć to wszystko na uwadze przy wyciszaniu danego pomieszczenia. Czasem wystarczy ułożyć panele akustyczne nawet na jednej ścianie, by uzyskać pożądany efekt! Warto dodać, że nadają się one nie tylko do pomieszczeń profesjonalnie zajmujących się muzyką, lecz również mogą znaleźć zastosowanie w firmach, w których pracownicy muszą się skupić przy tworzeniu tekstów, tłumaczeń czy po prostu realizacji kolejnych projektów.

Panele akustyczne dekoracyjne

Współcześnie panele akustyczne mogą stanowić nie tylko nieocenioną pomoc w wyciszeniu wnętrza – na przykład wówczas, gdy potrzebujemy oddzielić pracowników od hałasu przejeżdżających na zewnątrz aut – lecz również być świetną dekoracją!

Dlatego też jeśli dekoratorzy zapomnieli o podobnym szczególe, a my mamy ochotę na zakup paneli akustycznych do konkretnej firmy czy nawet do prywatnego domu, nie warto się dłużej zastanawiać! To doskonały pomysł – i jaki oryginalny!

  • Udostępnij: