Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Profesjonalne i w dobrej cenie - wybieramy panele akustyczne

Akustyka pomieszczenia to istotny parametr. Wybieramy profesjonalne panele akustyczne, dzięki którym można poprawić jakość dźwięku.

Profesjonalne panele akustyczne 

Jakość dźwięku ma znaczenie nie tylko w przypadku profesjonalnych nagrań. Pogłos, który spowodowany jest odbijaniem się dźwięków od ścian, może przeszkadzać w studiu nagrań, ale również w pomieszczeniu z kinem domowym. Dzięki dobrym panelom akustycznym można łatwo rozwiązać ten problem.

Na rynku znajdziemy duży wybór tego typu paneli, które różnią się kształtem i spełnianą funkcją. W zależności od kształtu i materiału panele mogą pozwalać na rozproszenie lub pochłonięcie dźwięków.

Dźwiękoszczelna bariera

Niektóre osoby wykorzystują tekturowe wytłoczki do jaj w celu zapewnienia odpowiedniej akustyki w pomieszczeniu. Wbrew powszechnemu przekonaniu takie rozwiązanie nie jest zbyt skuteczne. Wytłoczki na jaja zostały wykonane z kartonu, który nie posiada odpowiednich właściwości, ponieważ jest zbyt lekki. Dodatkowo kształt pełen zagłębień może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych i dodatkowo zniekształcić fale dźwiękowe.

Absorbujące panele akustyczne rzeczywiście mogą wyglądem przypominać pojemniki na jajka, jednak wykonane są z zupełnie innego tworzywa, które posiada niezbędne parametry. Zazwyczaj do produkcji takich elementów stosuje się watę mineralną. Jest ona niedroga, skuteczna, zapewnia dodatkową izolację termiczną oraz jest ognioodporna. Takie panele będą pochłaniać dużo dźwięków w zakresie niskich tonów, zmniejszając dudniący podźwięk i w ten sposób znacznie poprawią akustykę w studiu nagrań.

panele akustyczne rozpraszające

Panele akustyczne rozpraszające

Dyfuzor Shroedera to rozpraszający panel akustyczny, którego funkcja polega na eliminowaniu pogłosu w pomieszczeniu. Pogłos polega na stopniowym zanikaniu dźwięku po ucichnięciu źródła, z którego został wyemitowany. Pod pewnymi względami przypomina echo, jednak ma krótszy czas odbicia dźwięku. Wysoka efektywność dyfuzorów tego typu jest wynikiem pracy Manfreda R. Schroedera, wynalazcy wspomnianych paneli, który opracował skuteczny, niezwykle skomplikowany wzór matematyczny. Zaprojektowana przez niego struktura zbudowana jest ze „słupków” ułożonych na różnych głębokościach. Dużą zaletą tego rozwiązania jest duża swoboda aranżacji wnętrza. Zastosowanie paneli daje bardzo dobre efekty niezależnie od kąta padania fal dźwiękowych, dlatego można dowolnie rozkładać instrumenty bez obawy o akustykę wnętrza.

Panele akustyczne wolnostojące

Specjalne przenośne panele akustyczne mogą poprawić akustykę bezpośrednio wokół mikrofonu. Mają półokrągłą formę i montowane są na stelażu, który umożliwia regulowanie wysokości i odległości od mikrofonu. W ten sposób można łatwo dopasować panel i uzyskać pożądane rezultaty. W przypadku takich produktów wysoką skuteczność zapewnia fakt, że są one wykonane z pianki o wysokiej gęstości.

Dobra akustyka pomieszczenia pozwala na uzyskanie czystego dźwięku w czasie tworzenia nagrań oraz odtwarzania muzyki. Skuteczne panele akustyczne przydadzą się profesjonalistom i amatorom, zwiększając jakość ich pracy.