źródło zdjęcia: styl.fm

Program taneczny Taniec z Gwiazdami stanowi jeden z nielicznych tego typu show rozrywkowych, które są puszczane w naszym kraju. Działa na takiej samej zasadzie jak jego brytyjski odpowiednik. Najpierw emitowała go stacja TVN, zaś w latach 2011-2014 zniknął na jakiś czas z naszych ekranów. Dancing with The Stars wszedł na ekrany na nowo w zmienionej wersji, tym razem emitowany przez stację Polsat.

Zasady Tańca z Gwiazdami oraz charakterystyka

Dancing with The Stars, wcześniej nazywany Tańcem z Gwiazdami, to show rozrywkowe, do którego zapraszane są znane osoby i rywalizują ze sobą w konkursach tanecznych. Wszyscy uczestnicy programu mają dobranego jednego trenera - profesjonalnego tancerza, przygotowującego występ z pokazem jednego ze znanych tańców towarzyskich. Wszystkie występy zostają oceniane przez komisję jury, a także przed widzów programu, którzy wysyłają sms-y z nazwiskiem wybranego uczestnika. Pary, które dostały najmniejszą liczbę głosów są zmuszone odejść z programu. Dla zwycięzców programu przeznaczona jest Kryształowa Kula. Gdy Taniec z Gwiazdami był emitowany przez telewizję TVN, to wówczas nagrodą był też samochód. Polsat większy nacisk kładzie na nagrody pieniężne - 50 tys. zł otrzymuje wygrany tancerz, a 100 tys. zł zwycięska gwiazda.

Dancing with The Stars - prowadzący show

Tak samo jak w innych programach rozrywkowych tego typu, tak również w Tańcu z Gwiazdami gospodarzami były znane osoby. Pierwsza edycja, emitowana przez TVN, była prowadzona przez Magdę Mołek oraz Huberta Urbańskiego. Edycje od 2 do 5 prowadzili Katarzyna Skrzynecka oraz Hubert Urbański. Od 6 do 12 edycji rolę gospodarzy pełnili Katarzyna Skrzynecka i Piotr Gąsowski. W ostatniej emitowanej przez TVN edycji - 13 - Katarzynę Skrzynecką zastąpiła Natasza Urbańska.

Po przeniesieniu programu na antenę Polsatu (w 2014 roku), poszczególne edycje były prowadzone przez:

- 1 - 4 - Krzysztofa Ibisza i Annę Głogowską

- 5 - 10 - Paulinę Sykut-Jeżynę oraz Krzysztofa Ibisza.

Taniec z Gwiazdami - jurorzy

Funkcja jurorów była pełniona przez znanych ludzi, głównie ze świata tańca, ale nie wyłącznie. Wśród tych osób znaleźli się: Ivona Pavlović - we wszystkich edycjach, Andrzej Grabowski, Beata Tyszkiewicz, Janusz Józefowicz, Michał Malitowski, Jolanta Fraszyńska, Ola Jordan, Piotr Galiński. Jolanta Fraszyńska oraz Janusz Józefowicz pełnili funkcje jurorów tylko w ostatniej edycji puszczanej przez TVN.

Tancerze Tańca z Gwiazdami

Show Dancing with The Stars daje możliwośc oglądania interesujących, niezwykle utalentowanych osób ze środowiska tanecznego. Do bardzo popularnych tancerzy, którzy wzięli udział w programie, należeli m. in.: Tomasz Barański, Rafał Maserak, Anna Głogowska, Jan Kliment, Kamila Kajak, Agnieszka Kaczorowska. Dzięki nim właśnie, gwiazdy występujące w programie mogły zdobywać zasłużone Kryształowe Kule. Do rekordzistów w tej sprawie zalicza się Jana Klimenta oraz Rafała Maseraka.

Dancing with the Stars - wątki miłosne

W czasie emitowania drugiej edycji programu telewidzowie mieli możliwość oglądania pojawiającego się między dwojgiem ludzi uczucia - byli to aktorka Katarzyna Cichopek oraz tancerz Marcin Hakiel. W roku 2008, czyli już parę lat po ich udziale w programie, para pobrała się. W kolejnych latach na świat przyszedł ich syn, a później córka.

Inna znana para z Tańca z Gwiazdami to Anna Głogowska oraz Piotr Gąsiorowski. W 2007 roku urodziła się ich córeczka. Uczestnicy także poznali się w drugiej edycji programu tanecznego.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz