Akcesoria MagSafe to etui i ładowarki, które przyczepiają się do telefonu za pomocą magnesu. Równocześnie odbyła się premiera smartfonów iPhone 12. Jak z nich korzystać? Co powinieneś o nich wiedzieć? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Czym jest Apple MagSafe?

MagSafe to seria akcesoriów, w skład których wchodzą ładowarki indukcyjne, etui i portfele, a także przenośna bateria. W jej skład wchodzi również zestaw magnesów. Te same magnesy znajdują się w najnowszych telefonach iPhone z serii 12. Wszystkie magnetyczne akcesoria doskonale przylegają do pleców każdego iPhone'a (bazowy model iPhone 12, modele mini, Pro i Pro Max, a także najnowszy iPhone z serii 13).

Firma Apple opracowała MagSafe, czyli zastrzeżoną technologię. Ładowarka ta nie jest rewolucyjna pod względem technologicznym. Podobne rozwiązanie było stosowane w laptopach MacBook kilka lat temu (ładowanie odbywało się poprzez złącze magnetyczne). Później z niego zrezygnowano, a magnetyczne akcesoria zostały ponownie wprowadzone w 2020 roku w smartfonach iPhone 12.

Jak działa technologia MagSafe?

Zacznijmy od podstaw. Każdy smartfon Apple, który został wydany w 2017 roku (począwszy od iPhone'a 8), posiada moduł ładowarki bezprzewodowej opartej na technologii QI. Składa się on z dwóch elementów: płytki elektronicznej oraz cewki odbierającej energię z ładowarki indukcyjnej.

W smartfonie iPhone 12 zastosowano ten sam moduł, co we wszystkich poprzednich modelach (od iPhone'a 8), ale innowacją były magnesy. Akcesoria MagSafe i smartfony iPhone 12 są przyciągane do siebie. iPhone 12 umieszczony na ładowarce indukcyjnej nie poruszy się ani nie spadnie, a bezprzewodowa bateria MagSafe będzie mocno i dokładnie trzymać ładunek telefonu.

Akcesoria MagSafe - kilka szczegółów

Wysoka wydajność ładowania

Najnowsze smartfony iPhone mogą być ładowane bezprzewodowo za pomocą ładowarek MagSafe. Oryginalna ładowarka będzie ładować iPhone'a z mocą 15 watów. Inne ładowarki indukcyjne mogą ładować iPhone'a z mocą maksymalnie 7,8 watów. Oznacza to, że ładowarka MagSafe ładuje dwa razy szybciej niż inne ładowarki indukcyjne. Bateria MagSafe może być ładowana "w biegu" przy maksymalnej mocy 5 watów.

Podana moc ładowania dla ładowarki MagSafe (15 W) jest wartością szczytową, która może się różnić w zależności od modelu telefonu, zasilacza i stanu systemu iOS. iPhone 12 mini obsługuje ładowanie bezprzewodowe z maksymalną mocą 12 W ze względu na mniejszą baterię. Ładowarka indukcyjna iPhone'a może ładować go ze zmienną mocą niezależnie od modelu telefonu i innych czynników, takich jak temperatura czy aktywność.

Jak korzystać z ładowarki MagSafe?

Chociaż działanie ładowarki MagSafe jest proste, ważne jest, aby przestrzegać prawidłowej kolejności. Pamiętaj, aby najpierw podłączyć ładowarkę MagSafe do prądu, a następnie umieścić na niej telefon. Następnie bezprzewodowa ładowarka do iPhone'a niezależnie sprawdzi, czy jest w stanie naładować smartfon z maksymalną wydajnością. Jeśli kolejność zostanie przypadkowo odwrócona, wyjmij iPhone'a z ładowarki i odczekaj kilka sekund, zanim umieścisz go z powrotem na ładowarce.

Należy unikać skórzanych futerałów

Wkrótce po wprowadzeniu technologii MagSafe odkryto, że ładowanie telefonu przy użyciu oryginalnego skórzanego etui Apple może powodować okrągłe wgniecenia. Jeśli nie chcesz zostawić śladów na skórzanym etui, to zdejmij je z telefonu i umieść na ładowarce MagSafe.

Nie umieszczaj paszportów, plakietek bezpieczeństwa ani kart kredytowych między telefonem a ładowarką. Paski magnetyczne na dokumentach mogłyby zostać uszkodzone na linii ładowarka/iPhone 12.

Sprawdź: Case magsafe iPhone 12 na stronie https://hamamobile.pl/futeral-magsafe-iphone-12-12-pro-przezroczysty

MagSafe vs. klasyczne etui

Wszystkie oficjalne akcesoria MagSafe dostarczane są z zestawem magnesów. Magnesy te można przyczepić do telefonu, aby zapewnić mu bezpieczne trzymanie.

Akcesoria MagSafe najlepiej sprawdzają się w przypadku smartfonów iPhone, ale bez problemu można też używać akcesoriów i etui innych firm. Jednak siła przylegania ładowarki do telefonu w zwykłym pokrowcu będzie mniejsza.

Ładowanie Macbooka / technologia Magsafe

MagSafe 2, czyli magnetyczny zasilacz, do MacBooka

Apple zastosowało podobną technologię w laptopach MacBook z linii Air i Pro na kilka lat przed pojawieniem się akcesoriów MagSafe dla iPhone'ów. Niektóre modele laptopów w latach 2006-2017 były ładowane za pomocą magnetycznego złącza, zamiast tradycyjnej wtyczki.

Apple nadal oferuje adaptery do laptopów MagSafe, ponieważ wiele laptopów z tamtych czasów jest nadal w użyciu. Możesz znaleźć adapter MagSafe 2, który jest kompatybilny z Twoim laptopem. Pamiętaj, aby dopasować Wattage zasilacza do modelu laptopa. 45-watowy zasilacz MagSafe2 będzie współpracował z MacBookiem Air, natomiast 60-watowe i 85-watowe zasilacze MagSafe2 są odpowiednie dla różnych laptopów z serii MacBook Pro.

Szukasz akcesoriów do swojego urządzenia typu smartfon iPhone? MagSafe to świetna opcja!

Apple oferuje wiele etui i pokrowców do swoich telefonów, w różnych kolorach i rodzajach. Najbardziej popularne są modele silikonowe i skórzane. Oba materiały są na tyle elastyczne, że idealnie dopasowują się do smartfonów, a magnesy zapewniają dobre przyleganie. Dostępnych jest wiele opcji kolorystycznych, od czarnych, granatowych i białych po żywe kolory, takie jak czerwony, żółty i pomarańczowy.

Kolejnym atrakcyjnym akcesorium MagSafe jest skórzany portfel z magnesem. Ten portfel może być używany do przechowywania płaskich przedmiotów, takich jak bilety lub banknoty. Możesz też wybierać spośród wielu opcji kolorystycznych. Wystarczy, że portfel Apple przyłożysz do tylnej części urządzenia.

iPhone 12 - ładowarka MagSafe duo i akumulator

Apple oferuje dwie opcje ładowania - ładowarki MagSafe Duo i MagSafe Classic. To rozwiązanie pozwala na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie za pomocą jednej ładowarki.

Apple ujawniło także przenośny akumulator MagSafe. Ta kompaktowa i wygodna konstrukcja pozwala na ładowanie smartfona w dowolnym miejscu, nawet w podróży. Bateria mocuje się do każdego iPhone'a 12 za pomocą magnesów, umożliwiając bezprzewodowe uzupełnianie energii w bezpieczny i niezawodny sposób.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz