W momencie zakupu mebli tapicerowanych są one pachnące, czyste oraz mają intensywne barwy. Chcielibyśmy, aby ten stan trwał jak najdłużej. Jeżeli będziemy dobrze dbać o tkaninę, powinien się utrzymać kilka miesięcy. Niestety, prędzej lub później i tak na tkaninie pojawią się jakieś przebarwienie. Ciężko będzie je samodzielnie usunąć.

Problemem jest również promieniowanie UV. To cichy i niewidoczny dla nas problem. Powoli wyżera on materiał powodując płowienie oraz blaknięcie tkaniny. Ma to bardzo zły wpływ na walory estetyczne naszych mebli tapicerowanych. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać tego procesu. Możemy go jednak spowolnić.

Nowoczesne detergenty tworzą na powierzchni materiału warstwę obronną. Zatrzymuje ona jakąś część promieniowania UV, dzięki czemu materiał przez dłuższy czas może cieszyć nasze oko. Dodatkowo pranie tapicerki meblowej pozwala na uodpornienie materiału przed nadmiernym wchłanianiem zanieczyszczeń. W tym miejscu dowiesz się więcej o tej usłudze.

Czym jest fachowe czyszczenie tapczanów?

Fachowe pranie tapczanów lub innych mebli tapicerowanych to usługa, która kierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do przedsiębiorców. Możesz zadbać o czystość swojej tapicerki meblowej. Wystarczy, że zadzwonisz do jednej z licznych firm sprzątających, które oferują pranie tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną. Oferują one elastyczne terminy, dzięki czemu możesz zaplanować swój czas w sposób dokładny.

Zamów w domu lub biurze

Cały proces realizowany jest w Twoim domu lub biurze. Dlaczego? Ponieważ pozwala to skutecznie zminimalizować koszt całej usługi. Wyobraź sobie, że Twoją kanapę trzeba by było wynieść z mieszkania, znieść po klatce schodowej, zapakować do samochodu i przewieść do placówki firmy. Tam poddawana by była procesowi prania, a następnie znów musiałaby zostać zabezpieczona, zapakowana do samochodu i wniesiona do Twojego mieszkania.

Generowałoby to naprawdę wiele trudności oraz problemów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest pranie tapczanów w Twoim domu lub biurze. Tu znajdziesz dokładne ceny i opis usługi: https://warszawa-pranie-dywanow.pl/nadarzyn/. Po umówieniu się na wizytę przyjedzie odpowiednio przeszkolony pracownik. Zajmie się on analizą materiału oraz stopnia zanieczyszczenia. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ pozwoli mu na dobranie właściwych środków czystości.

Następnie zajmie się on wygospodarowaniem odpowiedniej przestrzeni. Zazwyczaj polega to na odsunięciu mebli od ściany oraz zabezpieczeniu podłogi przed ochlapaniem. Oczywiście, jeżeli w pomieszczeniu znajduje się jakiś cenny przedmiot i boisz się, że zostanie on uszkodzony, możesz usunąć go z pomieszczenia przed przyjazdem specjalisty.

Po rozeznaniu i przygotowaniu powierzchni pracownik przechodzi do odkurzania. Jego zadaniem jest usunięcie wszystkich suchych zanieczyszczeń. Tego typu zabrudzenia pomimo swojej powszechności są bardzo niebezpieczne. Okruchy oraz piasek mają ostre krawędzie. Wnikają one pomiędzy włókna tkaniny. Następnie podczas codziennego eksploatowania ocierają się o włókna, sprawiając, że zaczynają się one przecierać.

Pranie tapczanów metodą ekstrakcyjną – ciąg dalszy

Po tym, jak cała tkanina została dokładnie odkurzona, pracownik przechodzi do następnej fazy. Wykorzystuje on środki chemiczne. Na sam początek skupia się na najbardziej uporczywych plamach. Musi im poświęcić odpowiednią ilość czasu oraz uwagi, aby skutecznie je wybawić. Dlatego nanosi na ich powierzchnię odplamiacz. Jest to bardzo mocny w działaniu środek. Ze względu na właściwości może on być nanoszony wyłącznie na powierzchnię plamy. Zwiększa on szansę na wybawienie uporczywego zanieczyszczenia.

Zasadnicze pranie tapczanów polega na rozprowadzeniu odpowiedniego środka piorącego po całej powierzchni tkaniny. Wnika on głęboko w strukturę materiału. Rozpuszcza on zbite warstwy brudu, które zalegają pomiędzy włóknami tkaniny. Następnie wykorzystuje się specjalne odkurzacze piorące, szorowarki oraz ekstraktory ciśnieniowe. Zanieczyszczenia zostają odessane wraz z większością wilgoci. Po całym procesie prania tapicerka meblowa jest lekko wilgotna.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz