​Codzienne czynności manualne powodują, że dłonie i ciało są narażone na niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak detergenty, mocne kosmetyki, twarda woda, słońce czy wiatr. Aby je chronić, koniecznie pamiętaj o dobrych nawykach i używaniu kosmetyków ochronnych.

Odżywczy balsam ujędrniający to odpowiedź na suchą skórę

Codziennie po prysznicu, warto nałożyć na skórę wysokiej jakości balsam ujędrniający. Skóra tuż po prysznicu łatwiej przyjmuje substancje nawilżające z kosmetyków. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na skład takiego balsamu, który powinien być bogaty w substancje odżywcze i nawilżające. Balsam ujędrniający z ekstraktem z zielonej herbaty i kofeiny, sprawia, że skóra będzie bardziej sprężysta i ujędrniona, a poza tym odżywiona. Warto dodać że skóra z wiekiem jest narażone na utratę wilgoci i Kolagenu, związku z tym staje się bardziej słucha i pojawiają się na niej zmarszczki i niedoskonałości. Codzienne stosowanie balsamu ujędrniającego, pozwoli na lepsze wchłanianie składników i utrzymanie skóry w dobrym stanie. Zaczekaj aż balsam się wchłonie i wniknie w skórę, bo wtedy działanie jest najlepsze.

Suche dłonie? Musisz o nie dbać każdego dnia

Nasze dłonie codziennie stykają się z rozmaitymi powierzchniami, płynami i wykonują dużo czynności manualnych. Poza tym działa na nie szkodliwe promieniowanie UV, wiatr, mocne słońce, a także słona woda. W okresie zimowym, dłonie mogą być mocno przesuszone, a nawet odmrożone i wtedy trzeba je chronić za pomocą rękawiczek. Czy wiesz, jak sprawić, aby dłonie były w dobrej kondycji każdego dnia? Zacznij używać kremów z ceramidami i kwasem hialuronowym, a znacznie polepszysz stan swoich rąk. Ceramidy naturalnie uzupełniają ubytki w skórze i wspomagają warstwę hydrolipidową skóry, a kwas hialuronowy to jedna z najbardzej skutecznych substancji nawilżających. Ważna jest tutaj regularność, bo wzmacnianie warstwy skórnej to codzienny obowiązek, który daje efekty w dłuższym czasie. Nasza sucha skóra na rękach to problem, który może być szybko opanowany dzięki wytrwałej pielęgnacji.

Mocna ochrona UV daje doskonałe efekty w polepszeniu kondycji skóry twarzy i ciała

Na pewno zastanawiasz się, jakich jeszcze kosmetyków możesz używać, aby polepszyć stan swoich dłoni i ciała. Nawet najlepsze kosmetyki, nie dadzą takich efektów, jak skuteczna i wysoka ochrona UV. Pamiętaj o tym, aby stosować kremy i balsamy do ciała z ochroną SPF50 każdego dnia, a nie tylko wtedy gdy świeci słońce. Dzięki temu zapewnisz sobie znacznie lepszą kondycję skóry na długie lata i chronić ją przed degeneracją komórek skóry, a także przed przyspieszonym procesem starzenia się. Pamiętaj o tym, że mocne słońce, wysusza skórę i powoduje jej nadwrażliwość. Jeśli masz swój ulubiony krem do twarzy ze składnikami anti-age lub nawilżającymi, to możesz wybrać taki, który już zawiera filtr SPF50, dzięki temu w jednym kremie masz wszystkie potrzebne składniki. Nie musisz wtedy używać kilku kosmetyków, tylko jeden wielofunkcyjny, który dodatkowo chroni skórę przed promieniowaniem UV. 

Artykuł partnera


Komentarze (0)

Zostaw komentarz