Tatuaż jest elementem, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Żeby przez długi czas pięknie prezentował się na naszym ciele, warto właściwie dbać o niego, szczególnie podczas wakacji, nawilżając skórę i wykorzystując specjalne preparaty takie jak na przykład krem do tatuażu. Niezależnie od tego czy tatuaż zdobi nasze ciało już od pewnego czasu, czy zdecydowaliśmy się na jego wykonanie dopiero niedawno, a także czy zamierzamy leżeć i opalać się na plaży, prowadzić samochód, czy jechać na rowerze w słońcu, powinniśmy chronić nasz tatuaż przed promieniami słonecznymi. Jak dbać o niego na wakacjach? Podpowiadamy.

Czy warto używać kremu do tatuażu?

Ze względu na to, że tatuaże są popularną formą samowyrażania  i wiele osób decyduje się na wykonanie zdobiącego ich ciało elementu, obecnie oferta produktów do pielęgnacji tatuażu staje się dość mocno zróżnicowana. Warto więc zaopatrzyć się na przykład w krem do tatuażu. Taki produkt zapewnia nie tylko odpowiednią pielęgnację, ale jest również receptą na utrzymanie ostrości i intensywności kolorów, a także zdrowego wyglądu malunku na skórze. Należy stosować go regularnie, aby podkreślał jasne kontury i żywe barwy, a także dbał o nawilżenie skóry. 

Krem do tatuażu powinien być więc stosowany regularnie nie tylko latem. Podczas wakacji jednak szczególnie warto wykorzystywać takie produkty z odpowiednią częstotliwością, aby zapewniały odżywienie i nawilżenie skórze, które jest kluczowe dla długotrwałego piękna tatuażu. Krem do tatuażu wykorzystuje się w bardzo prosty sposób. Wystarczy tylko posmarować czystą skórę w miejscu, w którym znajduje się malunek niewielką ilością produktu i delikatnie go wmasować. Można go stosować zarówno rano, wieczorem, w południe, jak i przed każdą ekspozycją na słońce. Taki produkt nawilża skórę i poprawia prezentację tatuaży, nawet tych leciwych.

Krem z filtrem a tatuaż

Niezależnie od tego czy mamy świeży, czy już leciwy tatuaż, powinniśmy stosować odpowiednie kremy i maści, które nawilżą i odżywią skórę w miejscu, w którym znajduje się malunek. Podczas wakacji w przypadku niedawno wykonanego tatuażu powinniśmy szczególnie chronić go przed promieniowaniem UV. Dlatego najlepiej przez pierwszych kilka tygodni nie wystawiać go na bezpośrednie działanie słońca, a więc chronić pod ubraniami. Jeżeli jednak nie mamy możliwości, by zakryć świeży tatuaż na wakacjach, podczas wizyt na słońcu zawsze należy stosować krem z filtrem UV o wysokim współczynniku SPF. Najlepiej sprawdzi się hipoalergiczny produkt o SPF 50+. 

Należy pamiętać, by dość często go replikować, zwłaszcza po wizycie w basenie czy w morzu. Jeżeli jednak nasz tatuaż jest świeży, pamiętajmy, że przez pierwszych kilka tygodni należy unikać moczenia go w wodzie, a zwłaszcza w basenach, jacuzzi czy w wodzie morskiej ze względu na to, że wilgotna skóra może stwarzać idealne warunki do rozwoju bakterii, co może prowadzić do infekcji i wpływać negatywnie na proces gojenia tatuażu. Jeżeli jednak nasz tatuaż jest już leciwy, pamiętajmy, by stosować krem z wysokim filtrem i replikować go po każdej wizycie w morzu lub co 2-3 godziny.

Artykuł partnera


Komentarze (0)

Zostaw komentarz