Jesień już na dobre rozgościła się nad Wisłą. Wraz z pierwszymi zimnymi dniami warto pomyśleć o zmianie garderoby, a także o wymianie kosmetyczki. Dla miłośników pięknych zapachów oznacza to zakup nowych perfum. Ten jednak nie jest łatwy -jak bowiem z tysiąca pięknych, jesiennych zapachów wybrać ten jedyny? Oto kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą podjąć decyzję.

Testuj, wąchaj, wybieraj

Nie ma wątpliwości, aby wybrać idealne perfumy, musisz przetestować kilka zapachów. Najlepiej na poszukiwania wybierz się do perfumerii stacjonarnej, gdzie dostępne są testery. Dzięki nim na spokojnie będziesz mogła zapoznać się z woniami zamkniętymi w buteleczkach. Pamiętaj jednak, że na jeden raz nie powinno się wąchać zbyt dużej ilości pachnideł – najlepiej poprzestać na trzech. Jeśli masz takie możliwości, to z drogerii zabierz próbki, aby potem przetestować je w domu. Próbki perfum możesz też zamówić online w drogeriach internetowych.

Czytaj składy i poznaj substancje zapachowe

Zakupy perfum przez Internet mają jedną ważną zaletę – pachnidła online kosztują mniej. Jeśli więc jesiennych perfum chcesz szukać przez Internet, nie ma wyjścia, musisz zapoznać się z piramidą zapachów. Powie ci ona, jakie wonie są w pachnidle najważniejsze, które pachną długo, a które ulatniają się zaraz po otwarciu flakonu. Pamiętaj, że skład perfum zawsze znajdziesz na opakowaniu. Producenci wyszczególniają dokładnie, jakie aromaty zamknęli w nucie bazy, serca i głowy. Zapoznając się z tymi informacjami, szybko odnajdziesz zapach idealny dla siebie.

Nie poprzestaj na jedynych

Pięknych jesiennych perfum jest za dużo, aby przestać na jednych. Jeśli też jesteś tego zdania, nie ograniczaj się! Do swojej jesiennej toaletki możesz przecież zaprosić więcej niż tylko jeden flakon. Jeśli w tym zakresie ogranicza cię cena, pamiętaj, że na perfumeria.pl/collections/testery-perfum-damskich czekają testery perfum. Czym one są? To pełnowartościowe pachnidła, które od oryginału różnią się tym, że zamknięte są w tekturowym pudełku (zamiast pięknego, kolorowego opakowania). Mogą one również posiadać mniej dekoracyjny flakon lub nie mieć oryginalnego korka.

Te „wady” wynikają z tego, że testery perfum produkowane są w celach promocji nowego zapachu na rynku. Mają one dawać klientom możliwość przetestowania woni na własnej skórze. Pamiętaj jednak, że testery sprzedawane w e-drogeriach są nienaruszonym produktem – nie musisz się więc obawiać, że otrzymasz na wpół zużyty flakon. Wręcz odwrotnie, najprawdopodobniej trafi do ciebie buteleczka o większej pojemności niż standardowa i to w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Artykuł partnera


Komentarze (0)

Zostaw komentarz