Słyszałaś historię projektanta Oscara Leviego Straussa, który stworzył wytrzymałe spodnie dla górników i farmerów z tkaniny w splocie skośnym, prawda? Z pewnością nie zdawał on sobie sprawy, że 168 lat później nie będzie na świecie człowieka, który nie znałby i nie nosił jeansów. Na czym polega ich fenomen? Przekonaj się!

Jak to się zaczęło?

Pierwsza hurtownia jeansów została otwarta w 1853 roku w Stanach Zjednoczonych. Największą grupę odbiorców stanowili wówczas osadnicy, którzy potrzebowali ubrań z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia materiału. Właśnie tę niszę zauważyli Strauss i Davis – prekursorzy dzisiejszych spodni z denimu. Najpierw stworzyli wygodne ogrodniczki dla farmerów, a w 1905 roku wypuścili na rynek popularny po dziś dzień krój bootcut. To kultowy model Levi’s 501, uwielbiany przez użytkowników na całym świecie. Więcej o tym, dla kogo przeznaczone są te spodnie przeczytasz tutaj: https://answear.com/blog/spodnie-bootcut-dla-kogo-przeznaczony-jest-ten-fason/32968/. A wracając do historii jeansu, wiedz, że pierwsze kobiece modele powstały dopiero w 1938 roku. Podkreślały biodra i zwężały się ku dołowi. Dzisiaj spodnie z niebieskiego, grantowego lub czarnego denimu są niemalże w każdej damskiej szafie. Ale jak je nosić, żeby podkreślały atuty sylwetki?

Jak dopasować jeansy do sylwetki?

Jeansy są uniwersalne i pasują niemalże do każdej figury. Jednak źle dobrany fason może uwypuklić to, co chciałabyś ukryć. Dlatego przy wyborze nowych jeansów kieruj się kilkoma wskazówkami. Po pierwsze dobrze dopasuj rozmiar. Niezależnie od fasonu spodnie nie mogą być zbyt obcisłe lub za luźne. Uważaj też na długość nogawek. Nie mogą się ciągnąć po ziemi czy nieestetycznie marszczyć na butach. Jeśli nie jesteś pewna, jaki rozmiar jeansów jest dla Ciebie odpowiedni, skorzystaj tabeli rozmiarów. Po drugie wybierz krój, który będzie maskował niedoskonałości sylwetki, a uwydatni jej atuty. Jeśli masz masywne łydki, unikaj spodni typu rurki. Wówczas idealne będą bootcuty lub dzwony. A jeśli Twoim problemem są zbyt szerokie biodra i uda, wybierz jeansy o podwyższonym stanie z luźną nogawką. Informacji o tym, jak je zestawić z innymi częściami garderoby, by wywołały efekt wow, szukaj tutaj: https://answear.com/blog/tematy/porady/.

Uniwersalny krój dla każdej kobiety

Istnieją takie kroje jeansów, które sprawdzą się właściwie w przypadku każdej sylwetki. Jednym z nich jest regular fit. Prosta nogawka, która ma jedną szerokość na całej długości zamaskuje szerokie uda lub biodra czy masywne łydki. Ten krój idealnie dopasuje się zarówno do pań szczupłych, jak i tych, które noszą nieco większe rozmiary. Jednak na ten fason powinnaś uważać, gdy masz sylwetkę typu klepsydra. Niepotrzebnie zamaskują one krągłą pupę i zgrabne nogi. W takiej sytuacji lepiej postaw na jeansy bootcut lub klasyczne rurki, które podkreślą atuty Twojej sylwetki.

Artykuł partnera


Komentarze (0)

Zostaw komentarz