Praca w biurze staje się zdecydowanie łatwiejsza, gdy wśród asortymentu polecanego zatrudnionym w nim osobom znajdują się także markery. To właśnie dzięki nim można z łatwością przygotować prezentację, sporządzić notatkę albo podkreślić najistotniejsze fakty. Podczas gdy jedne z nich przeznaczone są jedynie do pisania na tablicach, za pomocą innych można uaktualniać swoje własne notatki. Szeroki wybór markerów olejowych sprawia, że znalezienie tych najlepszych często wymaga odpowiedniego przygotowania. Obecnie coraz częściej możemy usłyszeć o markerach olejowych nazywanych też olejnymi, warto więc przyjrzeć się im bliżej.
Marker olejowy, czyli jaki?
Marker olejowy jest zaliczany do tych, które z łatwością rozpoznamy na sklepowej półce. Jego znakiem rozpoznawczym jest specyficzna, metalowa obudowa z ruchomą częścią w środku. Nie pojawia się ona przypadkowo. Farba olejna wykorzystywana w tym wypadku do pisania spełnia swoje funkcje jedynie po jej wymieszaniu. Marker olejny przeważnie ma też sprężynującą końcówkę, której działanie można przyrównać do tego, jakie charakteryzuje tłoczek. Jej naciśnięcie sprawia, że dochodzi do pobrania porcji atramentu wykorzystywanej podczas pisania.
Czy jednak specyficzna budowa jest jedynym, co wyróżnia marker olejny na tle konkurencyjnych rozwiązań? Na szczęście, nie. Tym, co sprawia, że mamy do czynienia z materiałem piśmienniczym zamawianym wyjątkowo chętnie, jest przede wszystkim jego wytrzymałość. Marker olejny może być narażony na działanie wielu czynników zewnętrznych, a i tak nie wpłynie to na czytelność tekstów, nie ma więc ryzyka, że świeżo napisany tekst stanie się niewyraźny dlatego tylko, że przez przypadek przykryliśmy go ręką. Tusz olejowy wykazuje się też odpornością na promieniowanie ultrafioletowe, tekst nie starci wiec swojej ostrości pod wpływem promieni słonecznych.
Markery olejowe w praktyce
Wśród osób zamawiających markery olejowe szczególnie często na pierwszy plan wysuwają się te z nich, które wykorzystują je do pisania na śliskich materiałach. Zwykle nie można korzystać w ich przypadku z innych artykułów piśmienniczych, tymczasem marker olejowy nie zna ograniczeń. Tak jest choćby w przypadku szkła, marker olejowy sprawdzi się jednak znakomicie także na metalu, plastiku, a nawet na kamieniu.
Już ta jego umiejętność sprawia, że marker olejowy jest chętnie zamawiany nawet pomimo tego, że jego cena jest zwykle wyższa niż koszt zakupu klasycznego markera. Okazuje się jednak, że na tym nie kończą się wcale charakterystyczne dla niego właściwości. Typowe jest dla niego również to, że nie są mu straszne ani powierzchnie zabrudzone, ani dość tłuste. Od niedawna mamy zresztą do czynienia z rozwiązaniem skupiającym na sobie uwagę nie tylko zawodowców. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że marker olejowy sprawdza się choćby podczas poprawiania napisów na nagrobkach. Pomaga w tym także zróżnicowana kolorystyka, w jakiej oferowane są tego typu rozwiązania. Jest ona dopasowana do zmiennych potrzeb klientów i nieustannie uzupełniana.
Komentarze (0)