​Na co dzień spotykamy się z różnymi określaniami kondycji włosów. Mogą one być osłabione, suche, zniszczone lub mało odżywione. Ten ostatni aspekt jest niezwykle ważny, bo daje szansę na bardzo dobrą kondycję włosów. Czy wiesz jak odżywić swoje włosy? Jakie kosmetyki są zalecane? Przeczytaj i poznaj ważne porady w tym temacie.

Zniszczone i suche włosy wymagają odpowiedniego odżywienia

Bardzo często włosy są osłabione, matowa, a także szorstkie w dotyku. Mogą mieć rozdwajające się końcówki, łamać się i puszyć. To wszystko jest objawem przesuszenia włosów, które bez swoje warstwy ochronnej, nie są w tak dobrej kondycji. Wówczas włosy mają uchylone łuski i brakuje im nawilżenia. Takie kosmyki są bardziej narażone na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia typu mechanicznego. Warto wiedzieć, że nie zawsze suche włosy muszą być zniszczone. Czasami suchość jest cechą włosów, choćby kręconych, które są wysokoporowate, czyli mają bardziej odchyloną łuskę niż włosy średnio i niskoporowate. Włosy łamliwe i matowe potrzebują przede wszystkim odpowiednich składników odżywczych dostarczanych w kosmetykach wysokiej jakości.

Jakie kosmetyki i składniki stosować do odżywienia włosów?

Stosuj maski, mleczka i serum do włosów, które mają z reguły odpowiednią konsystencję i bogaty skład. Cenne składniki odżywiające w kosmetykach do włosów to proteiny roślinne, odżywiające lipidy, ale także witaminy i polimery. Ceramidy, algi morskie, olejek macadamia to także uznane składniki kosmetyków regeneracyjnych do włosów. Z kolei czysty kwas hialuronowy w serum do włosów pomoże nawilżyć włosy. Jeśli szukasz czegoś, co będzie przyjemne w używaniu, to wybierz maskę owocową na przykład z banana czy awokado, a Twoje włosy odwdzięczą Ci się coraz lepszą kondycją i poczujesz się jak w domowym spa, dzięki pięknym zapachom i bogatej konsystencji. Maski do włosów wnikają głęboko we włosy i tym samym działają lepiej niż zwykłe odżywki czy szampony. Maska zazwyczaj pozostawia na włosach ochronną powłokę i tym samym chroni je przed uszkodzeniami.

Poznaj przydatne porady w pielęgnacji włosów

Wysokiej jakości kosmetyki i odpowiednia pielęgnacja to jednak nie wszystko co musisz zapewnić swoim włosom. Jeśli zastanawiasz się jak odżywić włosy to weź pod uwagę to, że liczy się także dobra dieta i duże ilości wody. Szczególne znaczenie mają wszelkie go rodzaju produkty z kwasami omega, ale także orzechy, nasiona i ryby. Delikatne rozczesywanie włosów i regularne podcinanie, także ma ogromne znaczenie. Gdy Twoje włosy są farbowane, to wymagają szczególnej pielęgnacji i ochrony, a także używania odżywiających masek, po to aby domykać łuskę włosa. Włosy farbowane są bardziej narażone na uszkodzenia, dlatego trzeba się jeszcze bardziej przykładać do ich odżywiania i nawilżania. Duże znaczenie ma tutaj wybór odpowiedniej farby, która nie zawiera amoniaku, a ma w składzie cenne i naturalne olejki roślinne. Staraj się sięgać po naturalne produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów, które nie są szkodliwe dla włosów i nie mają skutków ubocznych w stosowaniu.

Artykuł partnera


Komentarze (0)

Zostaw komentarz