Choć wiele osób jest utwierdzonych w przekonaniu, że najlepsze wakacje odbywają się poza granicami Europy, to w rzeczywistości nie jest to prawda. Istnieją bowiem patenty na przyjemny relaks i zwiedzenie wielu ciekawych obiektów bez konieczności opuszczania Starego Kontynentu. Jednym z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych niewątpliwie są państwa skandynawskie. Spośród nich szczególnie dużą popularnością cieszy się Finlandia. 

Finlandia - dlaczego warto ją odwiedzić?

Głównym aspektem, który przyciąga do Finlandii rzesze turystów, jest wyjątkowy i charakterystyczny klimat. Państwa skandynawskie co prawda nie są tak ciepłe jak kraje afrykańskie czy azjatyckie, ale nie oznacza to, że ich klimat jest dla turystów odstraszający. Średnie dobowe temperatury są tam relatywnie niskie, a zimy przeważnie obfitują w opady śniegu, co jest idealną opcją dla osób nielubiących upałów. Surowy klimat nie jest oczywiście atrakcyjny dla wszystkich, natomiast turyści lubiący wyzwania i nowe przeżycia z pewnością powinni zastanowić się nad wyjazdem do tego kraju.

Wycieczki do Skandynawii są atrakcyjne nie tylko ze względów klimatycznych. Mocną stroną Finlandii jest też bogata kultura oraz piękne krajobrazy, które sprawiają, że turyści nie mają prawa narzekać na nudę. Atrakcyjność turystyczna Finlandii wynika nie tylko ze względów krajobrazowych oraz infrastrukturalnych, ale również z wysokiej stopy życiowej, która panuje w tym państwie. Finlandia słynie ze świetnego rozwoju społeczno-gospodarczego, dzięki czemu świetnie czują się w niej osoby ceniące sobie luksus oraz wygodę. Wybór tego państwa powinien być atrakcyjny również dla miłośników smacznej kuchni. Choć aspekty gastronomiczne nie są główną domeną państw skandynawskich, to i tak można tam spróbować wielu wyjątkowych gatunków ryb oraz kreatywnych połączeń smakowych. 

Z jakich atrakcji słynie Finlandia?

Podstawową atrakcją w Finlandii, która jest uwielbiana nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych, jest Laponia oraz wioska Świętego Mikołaja. Miejsce to jest uznawane za znak firmowy całej Skandynawii i w okresie zimowym przyciąga tysiące turystów z całego świata. Na brak atrakcji nie można narzekać również w stolicy Finlandii, czyli w Helsinkach. Zwiedzając stolicę Finlandii, nie można zapomnieć o obejrzeniu Placu Senackiego, przy którym znajduje się wiele zapierających dech w piersi budynków oraz pomników przedstawiających ważne osobistości, takie jak chociażby car Aleksander II. Miłośnicy architektury sakralnej powinni również zwiedzić słynny kościół w skale - Temppeliaukio. W monumentalnej kaplicy świetnie poczują się nie tylko osoby wierzące, ale również fani pięknych budowli z imponującą przeszłością.

Aby wyjazd do Finlandii był w pełni udany, warto również poświęcić czas na obejrzenie najpiękniejszych cudów przyrody. Wśród fińskich walorów przyrodniczych szczególnie istotną rolę pełnią jeziora. Odwiedzenie Jeziora Nasi to świetny patent na złapanie chwili oddechu i odpoczynek od oglądania zabytków. Relaks w towarzystwie natury jest możliwy również za sprawą zorzy polarnych. Co prawda, można je oglądać tylko przez określony czas, natomiast są one na tyle piękne, że warto dostosować termin swojego wyjazdu do występowania tego zjawiska. Osoby uwielbiające beztroski wypoczynek powinny również skorzystać z profesjonalnych usług hotelowych, które w Finlandii stoją na bardzo wysokim poziomie i umożliwiają błogi relaks w prestiżowych warunkach. 

Czy warto pojechać do Finlandii? 

Choć Finlandia nadal nie jest tak popularnym kierunkiem turystycznym jak najcieplejsze państwa w Ameryce Południowej czy Afryce, to w ostatnich latach coraz więcej osób przekonuje się do walorów Skandynawii. Wyróżnia się ona nie tylko charakterystycznym klimatem, ale również wieloma zabytkami, licznymi walorami przyrodniczymi oraz wysokim rozwojem gospodarczym. Finlandia świetnie sprawdza się zatem nie tylko jako patent na emigrację zarobkową, ale również jako miejsce, w którym można solidnie odpocząć od codziennej rzeczywistości.

Artykuł partnera


Komentarze (0)

Zostaw komentarz