Zobaczmy. Jackie Chan to szpieg pracujący dla Chin i CIA, który zakochuje się w wdowie po trójce dzieci. Odchodzi na emeryturę, żeby być z nimi, ale jego praca idzie za nim do domu. Mama idzie być z chorym tatą. Zli Rosjanie mają działkę do kontrolowania światowych dostaw ropy, a to wymaga od nich, aby gonić Jackie i dzieci przez centra handlowe, duże puste fabryki i tak dalej. Postać Jackie nazywa się Bob Ho, co przypomina mi kogoś.

Prawda w recenzowaniu wymaga ode mnie doniesienia, że "Nasza Niania jest Agentem" jest dokładnie tym, czego można by oczekiwać od ocenianej przez PG komedii Jackie Chan z tą fabułą. Jeśli tego właśnie szukasz, nie zawiedziesz się. To nie jest to, czego szukałem. Są rzeczy, których uczysz się z takich filmów. Wszystkie dzieciaki wiedzą, jak używać broni lepiej niż rosyjscy gangsterzy.  Złoczyńca w filmie szpiegowskim zawsze ubiera się jak dominatrix.  Hummerzy nie są pomocni. Dzieci zawsze nienawidzą faceta, z którym spotyka się ich mama, dopóki nie przeżyją z nim walki, a potem go kochają.  Kiedykolwiek dorosły odwróci się, małe dziecko natychmiast znika. Im mniejsze dziecko, tym bardziej zwinne. Nawet w Nowym Meksyku, rosyjscy gangsterzy noszą ciężkie długie czarne skórzane płaszcze, które właśnie kupili w sklepach wolnocłowych na Heathrow. Te, dodane do ich 6 stóp-5-calowych wysokości i kozaków, pomagają im się wtopić. ret w CIA jest zawsze białym szefem, nigdy Latynosem.

Co jeszcze? Oh, jeśli włożysz telefon komórkowy pod skałę z żelazkiem w niej, nie da się go namierzyć. Tylko taka skała mile w głąb pustyni będzie działać. Nie ma sensu wkładać go do pieca. Małe dziewczynki wolałyby ubrać się w różowy strój księżniczki niż nosić maskę Hulka. Szpiedzy zawsze mają ognistą katastrofę kuchenną za pierwszym razem kiedy gotują dla dzieci, a za drugim razem robią doskonały francuski tost z cukrem pudrem na nim. Oh, i  żaden szpieg nie ma najmniejszego pojęcia o rozsądnej proporcji owsianki do wody.

Takie widoki uszczęśliwiły młodą publiczność na pokazie, na którym byłem. Nic dla dzieciaka nie jest tak zabawne jak walka o jedzenie. Kot uwięziony na dachu to budowniczy suspensu. Nie podoba im się, że facet umawia się z mamą, dopóki nie uratują go swoimi dobrze dobranymi ruchami akcji. I wszyscy młodzi widzowie uważają za całkowicie rozsądne, że kiedy dziecko ucieka z dzielnicy mieszkalnej na rowerze, ten dzieciak będzie oczywiście pedałować do dużej pustej fabryki, gdzie Jackie Chan stoi naprzeciwko rosyjskich gigantów mafii.

Jackie Chan ma 55 lat. Tylko mówię. Nie wbiega już po ścianach, używając dźwigni prostopadłej powierzchni. W czasach przed CGI, naprawdę to robił. Dobra, może jakieś kable były w to zamieszane, ale spróbuj uruchomić dwupiętrową ścianę z kablami. Nie chciałbym nawet być zwinięty.

Chan był sławny z robienia własnych wyczynów kaskaderskich. Miał tyle wypadków, że to cud, że może chodzić. Wszyscy wiedzieli, że trzeba było czekać na wyjścia podczas zamykania, bo widać było, że ominął ucieczkę pożarową lub źle wylądował w ciężarówce jadącej pod mostem. Wyjścia wiążą się z używaniem przez niego języka angielskiego. Co to jest? Nie nazywasz się Bob Hope?


Komentarze (0)

Zostaw komentarz