Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Panele wygłuszające

Dzisiejszy świat jest pełen hałasu. Trudno o chwilę spokoju, niezależnie od tego, czy znajdujemy się w pracy, czy we własnym domu. Hałasują sąsiedzi, docierają do nas dźwięki z ulicy, cudza muzyka... Odpowiedzią na te problemy może być montaż paneli wygłuszających.

Co warto wiedzieć o panelach wygłuszających?

Izolacja akustyczna sprawia, że do pomieszczenia nie docierają niepożądane dźwięki. Dzięki temu możemy odpocząć w ciszy lub wypełnić przestrzeń własnymi dźwiękami. Nowoczesne, dobrze zaprojektowane budynki są przemyślane pod tym kątem od samego początku tworzenia projektu. Niestety, trudno powiedzieć to samo o starszych budynkach. Na szczęście, jeśli budynek nie został wygłuszony na etapie budowy, nie wszystko jeszcze przepadło - istnieją panele wygłuszające.

Czym są panele wygłuszające?

To specjalna okładzina lub ustrój na ściany oraz sufity, stworzona z materiałów pochłaniających dźwięki z zewnątrz. Jak to się dzieje? Panele, mają specjalną strukturę, niepozwalającą falom dźwiękowym na przedostawanie się do pomieszczeń. Do tej pory maty akustyczne i panele wygłuszające stosowano głównie w studiach nagrań i salach konferencyjnych, jednak dziś coraz częściej montuje się je w prywatnych mieszkaniach i domach. Warto też wiedzieć, że panele wygłuszające wcale nie muszą psuć estetyki - nie brakuje dziś modeli dekoracyjnych jak np. panele EHO - drewniane moduły wygłuszające. 

Kiedy warto je zainstalować?

Przede wszystkim w starym budownictwie - kamienicach, blokach o cienkich ścianach z płyty. Tak zwykle słychać wszystko, nie tylko odgłosy remontów, ale też rozmowy czy telewizor sąsiada. Panele wygłuszające świetnie podnoszą komfort życia w takim budynku. Cechuje je łatwość montażu, szeroka gama wzorów, a także wysoka skuteczność działania. W pomieszczeniu wygłuszonym panelami lepiej słychać ulubioną muzykę, a przy tym dźwięki nie wydostają się na zewnątrz.

panele wygłuszające

Panele jako element dekoracji

Bardzo ciekawą opcję, zarówno praktyczną jak i estetyczną, stanowią modne ostatnio panele wygłuszające 3D. Co je wyróżnia? To ciekawe faktury i efekt trójwymiaru, który tworzą na ścianie lub suficie. Takie panele mogą stanowić główny element aranżacji pomieszczenia i niezwykle ciekawie się prezentować, przykuwając wzrok każdego, kto wejdzie do środka. Co ważne, wiele z nich można pomalować na wybrany przez siebie kolor, a nawet wielokrotnie odmalowywać, zmieniając nieco konwencję pomieszczenia. Wspaniale prezentują się też panele grawerowane w misterne wzory.

Które pomieszczenia warto wygłuszyć?

Panele wygłuszające szczególnie dobrze sprawdzają się w sypialni - to pomieszczenie, gdzie odpoczywamy i zbieramy siły przed kolejnym dniem, więc wszelkie hałasy są tam niepożądane. Wiele osób decyduje się także na montaż paneli w salonie. Tam pełnią rolę dekoracyjną, ale też zatrzymują niepożądane odgłosy, przeszkadzające w rozmowach czy relaksie. Warto pamiętać, że wybór paneli 3D powinien wiązać się z dokładnym dobraniem ich do innych elementów wystroju.  Pomieszczenia nowoczesne szczególnie lubią trójwymiar.