Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Panele dekoracyjne

Panele dekoracyjne na ścianę od EHO muteboards, oprócz tego że mogą zdobić powierzchnie na których zawisną, spełaniają jeszcze jedną istotną rolę. Mowa tutaj o walorach akustycznych, które zapewnia drewniana konstrukcja. Dzięki temu wybierając produkt marki EHO muteboards, otrzymają Państwo trójwymiarowe panele dekoracyjne, tłumiące równocześnie niepożądany pogłos. Panele dekoracyjne 3d wychodzące z naszej pracowni to twór, nad którym pracowaliśmy wspólnie z naukowcami Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Efektem współpracy są panele dekoracyjne o właściwościach akustycznych. Współczynnik pochłaniania dla zakresu od 150 Hz do 5000 H wyniósł 0,4. Odpowiednio dla zakresu 0d 50 Hz do 150 było to 06. 

panele dekoracyjne akustyczne

Kiedy przydają się dekoracyjne panele akustyczne?

Dekoracyjne panele akustyczne najczęściej znajdują zastosowanie w mieszkaniach znajdujących się w starym budownictwie. W miejscach tych bowiem bardzo często pojawiają się problemy z nadmierną hałaśliwością. Sąsiedzi, którzy prowadzą głośne rozmowy, słuchają hałaśliwej muzyki, lub posiadają ciągle ujadającego psa, potrafią być irytujący. W celu zabezpieczenia mieszkania przed tymi dźwiękami, można stworzyć dźwiękoszczelną barierę, wykorzystując do tego panele akustyczne.

dekracyjny panel akustyczny

Montaż tego typu paneli nie jest skomplikowany. Wykonuje się go bezpośrednio na ścianie lub płycie z kartonowo – gipsowej. Do wyboru mamy bardzo dużo rodzai wzorów i kolorów. Każdy z nich zapewnia ochronę przed hałasami, na której wszystkim zależy. Dodatkowo zamontowanie ich sprawi, że dźwięki, których słuchamy w swoim pokoju, będą o wiele wyraźniejsze i głośniejsze. Co najważniejsze, będą one lepiej słyszalne dla nas, a nie dla naszych sąsiadów. Panele akustyczne można zamontować na ścianach lub suficie. W drugim przypadku będą oryginalną alternatywą dla sufitu podwieszanego.


Dekoracyjne panele akustyczne


Warto zwrócić uwagę na panele dekoracyjne w wersji 3D. Wyróżnia je dosyć skomplikowana faktura oraz bogactwo ozdób. Dzięki temu połączeniu uzyskiwany jest efekt trójwymiarowości. Panele 3D dodadzą głębi i przestronności każdemu wnętrzu. Dodatkowo zdynamizują wygląd pomieszczenia, nadając powierzchniom wrażenie ruchu. Akustyczne panele dekoracyjne 3D dostępne są w wielu barwach i odcieniach, co sprawia, że stosując je, możemy uzyskać niepowtarzalny i wyjątkowy efekt. Decydując się a tego rodzaju dekorację ściany lepiej zrezygnować z innych ozdób.

drewniany panel dekoracyjny


Dostępne są również dekoracyjne panele akustyczne, które można samodzielnie malować. Jest to idealne rozwiązanie dla osób lubiących zmiany. Nadanie nowego koloru ścianom lub sufitowi, umożliwia przeprowadzenie szybkiej metamorfozy pomieszczenia, przy jednoczesnym zachowaniu efektu głębi. Jeśli jednak zależy nam na stylowym wykończeniu wnętrza, zdecydujmy się na panele z wygrawerowanym wzorem, które przypominają obrazy.