​Czym są pieluchomajtki dla dorosłych i kiedy zaleca się ich użytkowanie? W jaki sposób dopasować odpowiedni rozmiar?

Czym są i kiedy stosować pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki dla dorosłych to bardzo ważne zaopatrzenie pomocnicze dla osób, które cierpią na dolegliwość określaną jako nietrzymanie moczu. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że schorzenie to w znacznym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie, a do tego bardzo często może stawać się powodem wycofania zawodowego lub społecznego. Niekontrolowane oddanie nawet kilku kropel moczu może wiązać się z powstaniem plam na odzieży wierzchniej, poczuciem dyskomfortu oraz nieprzyjemnym zapachem, który będzie wyczuwalny przez osoby trzecie. Jeżeli zauważysz u siebie jakiekolwiek symptomy nietrzymania moczu, jak najszybciej udaj się do lekarza w celu konsultacji.

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością, którą można leczyć na różnorodne sposoby – dobór konkretnej metody w dużej mierze zależy od tego, co jest przyczyną wystąpienia schorzenia. Jednym z bardzo pomocnych akcesoriów przy nietrzymaniu moczu są pieluchomajtki dla dorosłych. Są one przeznaczone dla osób ze średnim lub dużym nietrzymaniem moczu, a także osób, które całkowicie utraciły kontrolę utrzymania moczu. Pieluchomajtki dla dorosłych pozwalają zabezpieczyć przed wystąpieniem niekomfortowej sytuacji, nie zawsze jest bowiem możliwość zaprowadzenia do toalety osoby cierpiącej na nietrzymanie moczu.

W jaki sposób dopasowywać pieluchomajtki dla dorosłych?

Jak już zauważono, pieluchomajtki dla dorosłych to doskonałe zaopatrzenie, które pozwala zachować higienę osobistą i umożliwia podniesienie komfortu w życiu codziennym. Pieluchomajtki dedykowane są osobom z cięższym nietrzymaniem moczu, jeśli dolegliwości nie są aż tak uciążliwe, możliwe, że wystarczającym zaopatrzeniem będą np. majtki chłonne lub podpaski na nietrzymanie moczu. Aby jednak pieluchomajtki spełniały funkcję, do której zostały zaprojektowane, kluczowe jest ich odpowiednie dobranie do użytkownika. W tym celu należy zwrócić uwagę na dwa podstawowe elementy, czyli rozmiar i chłonność. Zależnie od marki pieluchomajtek dostępnych jest zwykle kilka rozmiarów. Zostały one opracowane na bazie obwodu bioder i to tą wartością należy kierować się przy zakupie. Drugim elementem różniącym poszczególne pieluchomajtki od siebie jest ich chłonność.

Wbrew pozorom zakładanie pieluchomajtek wcale nie jest tak trudne, jak początkowo mogłoby się wydawać. Nawet przy pierwszych próbach bez problemu poradzisz sobie z tym zadaniem. Do zapięcia pieluchy służą wygodne rzepy, dzięki temu przez cały czas pozostaje ona w odpowiednim miejscu, zabezpieczając przed wilgocią oraz pochłaniając nieprzyjemne zapachy. Pozwala to również na wygodne założenie pieluchomajtek osobom leżącym oraz osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Pieluchomajtki dla dorosłych to niezwykle ważne wyposażenie, z którego powinni korzystać wszyscy cierpiący na duże dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz