Co powinno być głównym wyznacznikiem przy wyborze mebli do salonu? Możemy mieć problem z wyborem spośród wielu stylów, kolorów i wzorów, które są dostępne podczas przeglądania katalogów i ofert producentów mebli. Jak wybrać coś wyjątkowego, co przyniesie nam korzyści i zwiększy popularność?

Zacznijmy od tego, że meble fryzjerskie powinny nie tylko pięknie wyglądać, ale również być eleganckie. Powinny być zarówno praktyczne, jak i wygodne. Nie powinny powodować dyskomfortu, drętwienia czy innych nieprzyjemnych doznań. Pamiętaj, że zadowolenie klienta nie zależy tylko od końcowego efektu pracy fryzjera. Nawet najbardziej zachwycające fryzury nie zrobią dobrego wrażenia, jeśli będą wykonywane w niewygodnej lub ciężkiej pozycji.

Ważne jest, aby klient od momentu wejścia do salonu czuł się zrelaksowany i komfortowy. Zwiększy to jego zadowolenie i dobre samopoczucie. Sprawi to, że będzie chciał do nas wrócić ponownie i ponownie zostawić pieniądze. Będzie również polecał nasz salon swoim znajomym. W salonie fryzjerskim znajduje się wiele kluczowych mebli, które mogą sprawić lub zepsuć doświadczenie klienta. Należą do nich fotel fryzjerski i myjka do włosów, a także stołek fryzjerski i konsoleta fryzjerska np. http://ayala.com.pl/produkty/konsolety-fryzjerskie. Dziś skupimy się na fotelu i stołkach.

Fotel fryzjerski powinien być zarówno praktyczny, jak i atrakcyjny. Ważny jest jego kolor, ponieważ pasuje do ogólnego stylu salonu. Ponieważ najłatwiej jest wtopić się w niemal każdy wystrój, większość salonów używa ciemnych lub idealnie jasnych kolorów. Zwykły fotel w stonowanych kolorach będzie się dobrze sprawdzał, nawet jeśli zmienią się ściany czy podłokietniki. Prawda jest taka, że żaden fotel fryzjerski nie trwa wiecznie. Na przykład biały w końcu się zabrudzi, natomiast ciemny w końcu się przebarwi. Właściciel zakupi nowy model, aby zapewnić klientom i fryzjerom taką samą wygodę.

Większość foteli fryzjerskich posiada regulację wysokości. Takie fotele często wyposażone są w pompę gazową lub hydrauliczną, która znacznie ułatwia regulację. Zakup foteli nie jest tani i może być sporym wydatkiem. Warto w nie zainwestować, ponieważ pozytywnie wpłyną na doświadczenie klienta.

Okazało się, że są one świetnym rozwiązaniem dla zakładów fryzjerskich. Wiadomo, że fryzjerzy większość czasu spędzają w pozycji stojącej. Powoduje to obciążenie kręgosłupa i nóg. Taborety fryzjerskie dają fryzjerom możliwość usiąść i tworzyć nowe arcydzieła na głowie podczas pracy. Taborety te mogą mieć regulowaną wysokość i są łatwe w regulacji. Do wyboru jest wiele modeli, które będą pasować do każdego wnętrza.

Meble fryzjerskie

Wizytówka salonu - poczekalnia fryzjerska

Nieczęsto zdarza się, że podczas planowania ludzie zwracają uwagę na poczekalnię. Okazuje się, że poczekalnia jest ważnym elementem każdego salonu. Klient jest pierwszą osobą, która widzi salon. Ważne jest, aby od początku zrobić dobre wrażenie. W poczekalni powinny znaleźć się fotele, kanapa, a także stolik z czasopismami. Wizyta w salonie to czas relaksu i odprężenia dla wielu klientów, zwłaszcza kobiet. Ważne jest, aby klienci czuli się swobodnie i komfortowo od momentu wejścia do salonu. Świetnym pomysłem dla gości jest przygotowanie własnej kawy. Miłą atmosferę tworzy zestaw gazet i ciepły napój w poczekalni. Ważne jest, aby meble do poczekalni były odpowiednie do przestrzeni mieszkalnej. Sofa i fotel powinny być wygodne i pasować do ogólnego wystroju pomieszczenia. Nie warto poświęcać wystroju w tym obszarze. Lepiej jest znaleźć idealną równowagę pomiędzy minimalizmem lub przepychem. Należy osiągnąć harmonię między elementami, aby nie było chaosu i nieporządku. Salon o spójnym wystroju tworzy pozytywną atmosferę, która utrzymuje się przez cały dzień. Przed udaniem się na zabiegi można przejrzeć najnowsze magazyny i modne dekoracje.

Nie musisz wydawać dużo na wyposażenie salonu

Oczywiste jest, że koszt zakupu niezbędnego sprzętu i mebli do fryzjerstwa jest znaczny. Należy pamiętać, że jest to duża inwestycja. Warto jednak porównać koszt produktów z ich jakością. Na rynku istnieje wiele opcji sprzętu fryzjerskiego. Przed dokonaniem zakupu warto przyjrzeć się dostępnym akcesoriom. Często jest tak, że sprzęt wyprodukowany w kraju jest droższy od sprzętu sprowadzanego z innych państw. Nierzadko jednak zdarza się, że polskie produkty są wyższej jakości. Musisz zdecydować, co jest dla Ciebie najważniejsze i czy dany sprzęt mieści się w Twoim budżecie. Wiele sklepów oferujących specjalistyczne meble fryzjerskie, takie jak np. Ayala prowadzi sprzedaż online, dlatego bez wychodzenia z domu można przejrzeć dostępne produkty.

Kompleksowe wyposażenie salonu - gwarancja sukcesu

Wybór sprzętu nie powinien być dokonywany bez uwzględnienia każdego elementu. Salon, który jest dobrze wyposażony, powinien mieć wszystkie potrzebne urządzenia. Stanowiska muszą mieć wygodne, regulowane fotele, duże lustra i dużo miejsca na nogi dla klientów. Konsola fryzjerska z akcesoriami powinna zawierać wszystkie rodzaje szczotek, lokówek, maszynek do golenia i suszarek. Dla klientów powinna być dostępna osobna myjka, a także ręczniki i komplet fartuchów. Nie zapomnij o różnorodnych produktach fryzjerskich i farbach koloryzujących, które można wykorzystać do strzyżenia, modelowania i mycia włosów. Dobrze wyposażony salon świadczy o profesjonalizmie i doświadczeniu. Salon, który nie jest zadbany nie będzie w stanie przyciągnąć profesjonalistów. Strefa fryzjerska musi być dobrze zorganizowana. Stanowiska powinny być rozstawione na tyle, aby pracownicy mogli łatwo manewrować sprzętem. Każde akcesorium powinno być łatwo dostępne. Myjka powinna być dostępna z konsoli i stanowisk fryzjerskich.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz