Dowiedz się, ile będzie kosztować wyprawka szkolna Twojego dziecka i ile możesz przeznaczyć na przybory. Sposoby na tańszą wyprawkę

Dla dzieci powrót do szkoły to trudny okres. Oznacza on, że muszą zrezygnować z wakacyjnej swobody. Jest to jednak również szczęśliwy moment, ponieważ będą mogły ponownie spotkać się z kolegami z klasy. Rodzice odczują zwiększone wydatki. Domowy budżet może zostać nadwerężony przez akcesoria do szkoły, podręczniki, zeszyty i ubrania. Ważne jest, aby dokładnie zaplanować zakupy szkolne, aby nie wydać każdego grosza.

Wyprawka szkolna - podręczniki

Reforma szkolna powinna zapewnić darmowe podręczniki dla uczniów szkoły podstawowej. Rodzice uznają to za dużą ulgę, gdyż kiedyś to oni wydawali najwięcej na podręczniki. W przypadku szkół średnich warto zainwestować w używane podręczniki. Najlepiej kupować je od starszych klas, które nie potrzebują już tych książek. Niejednokrotnie starsi uczniowie będą sprzedawać podręczniki. Dbają o nie przez cały rok szkolny, dzięki czemu możemy zakupić niezniszczone książki, z których nasze dziecko będzie mogło korzystać.

Nowe przybory szkolne

Dobrym pomysłem jest podarowanie dziecku nowych przyborów szkolnych i zeszytów. W zeszytach możemy wykorzystać również strony, które nie są jeszcze w pełni wypełnione. Są one bardzo przydatne w czasie śródsemestrów i sprawdzianów.

Ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić, czy plecak jest odpowiednio wyprofilowany. Powinien mieć regulowane, szerokie szelki. Plecy plecaka powinny być wyściełane wkładką, a na jego dnie powinna znajdować się poduszka. We wnętrzu powinny znaleźć się przegródki, które pozwolą równomiernie rozłożyć ciężar przyborów szkolnych. Sprawdźmy, czy torba jest nieprzemakalna i wytrzymała. Sprawdźmy też, czy posiada elementy odblaskowe, dzięki którym dziecko będzie lepiej widoczne na ulicach. Dobry tornister będzie służył przez wiele lat i wspierał prawidłową postawę dziecka. To samo dotyczy zakupu piórnika. Zwróćmy uwagę, czy jest on dobrze wyściełany. Można zdecydować się na zakup potrzebnych elementów osobno lub w pełni wyposażonego piórnika. Dobrze wykonany piórnik będzie służył przez więcej niż jeden rok szkolny. Wystarczy, że będziesz go wymieniać. Powinien zawierać wszystkie podstawowe przybory do pisania: ołówek, długopis, kredki i flamastry, a także gumkę lub temperówkę.

Akcesoria do szkoły

Wyprawka do szkoły i ubrania po starszym rodzeństwie

Jeśli mamy w rodzinie dzieci, które wyrosły ze swoich ubrań, ale ich nie zniszczyły, możemy je przekazać naszemu uczniowi jako wyprawkę. Dresy i koszulki na lekcje wychowania fizycznego szybko się zniszczą, ale ubrania galowe, które mogą być dość drogie i używane tylko kilka razy w roku podczas uroczystych apeli czy akademii będą na wagę złota.

Kupując używane podręczniki i ubrania możemy sporo zaoszczędzić. Te pieniądze będzie można przeznaczyć na zakup dodatkowych zajęć dla naszego dziecka. Takie rozwiązanie przyniesie o wiele większe korzyści.

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać kompletując wyprawkę dla ucznia szkoły podstawowej

Wyprawka szkolna dla ucznia szkoły podstawowej zawiera zazwyczaj tornister, piórnik, zeszyty, przybory do pisania, przybory plastyczne oraz lunchbox na drugi posiłek. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj plecaka czy piórnika wybierzesz, ale jest on ważny dla większości uczniów. Przedszkolaki i młodsi uczniowie uwielbiają, gdy akcesoria szkolne są ozdobione wizerunkami z ich ulubionych postaci z bajek. Starsi uczniowie wolą motywy, które odzwierciedlają ich zainteresowania i gusta. Te preferencje mogą być trudne dla rodziców, dlatego warto, aby uczniowie pomagali w kompletowaniu szkolnej wyprawki. Dzieci uwielbiają wspólne zakupy, internetowe lub w sklepach stacjonarnych. Sprawdź akcesoria do szkoły na NOS-TO.PL

Ale estetyka to nie jedyna rzecz, która liczy się przy kompletowaniu szkolnej wyprawki. Dlatego przed zakupem należy sprawdzić wybory maluchów. Wysokiej jakości przybory powinny wytrzymać minimum rok, jeśli mają być regularnie używane przez dziecko. Zanim umieścisz piórnik lub plecak w koszyku, przyjrzyj się materiałom, z których został wykonany i upewnij się, że ma wystarczająco dużo przegródek. Jak rozpoznać, czy piórnik lub plecak jest wysokiej jakości? Oto kilka przykładów elementów wyprawki szkolnej, które spełniają zarówno kryteria estetyczne, jak i jakościowe


Komentarze (0)

Zostaw komentarz