​Tatuaże są modne i to fakt niezaprzeczalny, ale jest jednak jedno, ale… A to "ale" jest warunkowe. Otóż modne są świetnie wykonane tatuaże, bo rzeczywiście wtedy stanowią wyjątkową ozdobę ciała. A z tą estetyką to bywa różnie. Pomyślcie tylko, ile widzieliście osób, których dziary były raczej powodem do wstydu, a nie dumy. Zatem kluczem do sukcesu jest znalezienie dobrego salonu tatuażu. Ale jak go rozpoznać? Na to pytanie zaraz poznacie odpowiedź.

Czy cena świadczy o jakości?

Oczywiście, że tak. Jeżeli jakieś studio oferuje niską ceną, a wręcz naprawdę niską, to już macie pewność, że jakość Waszego tatuażu będzie słaba. I niestety potem może się okazać, że wydacie znacznie więcej, idąc do dobrego studia tatuażu na poprawkę. Ewentualnie może czekać Was usuwanie tatuażu, ale to jest nie tylko bolesne, ale też do tanich nie należy. Zatem niska cena już powinna sprawić, że zapali się Wam lampka ostrzegawcza, wszak na cenę tatuażu składa się nie tylko poświęcony czas pracy, ale jakość tuszu, jakość sprzętu oraz umiejętności tatuażysty. A ten, aby zaoferować najwyższą jakość usług, musi mieć realne umiejętności, a także być artystą. A przecież zarówno fachowca, jak i artystę dobrze się opłaca, a tatuator jest jednym i drugim. Pamiętajcie więc, że lepiej zapłacić więcej, niż potem żałować i rzeczywiście umawiać się na poprawki, a tak naprawdę nie każde studio tatuażu chce się ich podejmować. Cóż, nie ma się co oszukiwać, że świetny tatuaż wykonacie za małe pieniądze. Jeżeli ktoś Wam gwarantuje, że weźmie niewielką kwotę, a Wasza dziara będzie świetna, to absolutnie się na to nie nabierajcie. Nie zgadzajcie się także, gdy ktoś dopiero się uczy, bo cóż, trzeba się uczyć, ale niekoniecznie należy dawać się uczyć na własnej skórze.

Estetyka ma znaczenie, ale i kontakt z tatuażystą

Wiadomo, że liczy się cała oprawa. Zatem dobre studio tatuażu oferuje też świetne warunki. Czeka Was więc iście miła przeprawa. Fotel będzie wygodny, sprzętu dużo, a przy tym możecie liczyć na fachową poradę. Nie tylko dowiecie się, jak będzie wyglądał cały proces, ale też porozmawiacie na temat Waszych oczekiwań. Możecie artyście przedstawić swoją wizję i na jej podstawie tatuażysta przygotuje projekt. Do tego musicie liczyć się z tym, że w dobrym studiu trzeba nieco poczekać na swój termin, zatem nie macie co liczyć, że pójdziecie z dnia na dzień. Oczywiście poza wystrojem, liczą się rzeczywiste umiejętności artysty tatuażysty i te rzecz jasna powinny być na bardzo wysokim poziomie. Zatem nie bójcie się zapytać o doświadczenie, bo na pewno z chęcią odpowie na Wasze pytania, ale też rozwieje wszelkie wątpliwości. Dowiecie się również tego, jak macie pielęgnować tatuaż i na pewno unikniecie szkodliwych rad typu smarowanie dziary masłem.

Dobre opinie się liczą

Czas przejść do kolejnego ważnego elementu, czyli opinii. Jeżeli dane studio tatuażu posiada sporo opinii, to świadczy, że ma sporo klientów. A jeżeli jeszcze te opinie są rewelacyjne, to już jest idealnie. Oczywiście może się zdarzyć, że będzie jakaś jedna czy dwie negatywne opinie spośród samych pozytywnych i to nie może Was zniechęcać, bo wiadomo, że konkurencja też nie śpi… Ale jeżeli tych opinii negatywnych jest już sporo, to taki salon tatuażu powinniście omijać szerokim łukiem.

Strona internetowa jest ważna

Na stronie internetowej czy też fanpage na fb, czy w innych mediach społecznościowych powinniście bez problemu znaleźć wiele projektów wykonanych przez dane studio. Na tej podstawie możecie też ocenić czy Wam odpowiadają i jakie są umiejętności tatuażysty. Ale pamiętajcie też, że dobre studio rozpoznacie po tym, jak wygląda jego strona. Dobra strona to podstawa. Powinna mieć czytelny interface, ale też bardzo bogatą galerię. Musimy być ona regularnie uzupełniana. Podobnie rzecz wygląda w przypadku mediów społecznościowych, które także powinny być regularnie prowadzone.

Artykuł partnera


Komentarze (0)

Zostaw komentarz