Tatuaż wykonujemy tylko raz w życiu. Powinna to być dojrzała i przemyślana decyzja. Współczesna medycyna pozwala nam usunąć tusz ze skóry, jeśli nie podoba nam się wzór. Jak wygląda proces usuwania tatuażu? Czy jest on bolesny? Czy może pozostawić blizny? Zanim podejmiesz decyzję, czytaj dalej!

Wraz z wiekiem zmieniają się nasze preferencje estetyczne. Zdarza się, że tatuaż, który tak bardzo podobał nam się kilka lat wstecz, teraz może być uciążliwym widokiem lub przypomina nam o czymś, o czym chcielibyśmy zapomnieć. Czasami tatuaże tracą na atrakcyjności wraz ze zmianą naszego ciała. Może to być spowodowane szybkim przyrostem wagi, ciążą lub innymi czynnikami. Czasami z nich wyrastamy lub są one wykonane źle i nie podobają nam się.

Nie oznacza to jednak, że codziennie będziemy widzieć na naszym ciele rysunek, który nam się nie podoba. Istnieje wiele kosmetyków i domowych sposobów, które można wykorzystać do zatuszowania tatuażu. Laserowe usuwanie tatuażu może być najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz wyeliminować problem na stałe.

Laserowe usuwanie tatuażu: Kiedy i dla kogo?

Usuwanie tatuażu laserem jest obecnie prawie tak powszechne jak tatuowanie. Każdy może mieć usunięty tatuaż za pomocą lasera. Istnieją pewne przeciwwskazania do tego zabiegu. Ciąża i karmienie piersią są przeciwwskazaniami. Może być również konieczne przyjmowanie niektórych leków. O tym, czy w danym momencie możemy poddać się zabiegowi, zadecyduje lekarz.

Jak działa laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła, która dociera do skóry. Powoduje to rozbicie pigmentu w skórze na mniejsze kawałki, niszcząc jego strukturę. Następnie nasz organizm automatycznie usuwa cząsteczki barwnika, które zostały rozbite. Proces ten realizowany jest przez makrofagi czyli specjalne komórki żerne. Są one odpowiedzialne za oczyszczanie organizmu z substancji toksycznych i innych szkodliwych substancji. Oczywiste jest, że tatuaże stopniowo bledną i stają się mniej widoczne, ponieważ nasza skóra regeneruje się i złuszcza. Organizm będzie wtedy stopniowo usuwał wszelkie pozostałości pigmentu. Dowiedz się więcej na https://klinikamurano.com/oferta/dermatologia_estetyczna/usuwanie-tatuazy-laser-discovery-pico/

Warto wiedzieć!

Seria zabiegów tatuażu laserowego będzie wymagała 2-tygodniowego okresu rekonwalescencji. Ważne jest, aby w tym czasie stosować kremy z wysokim filtrem UV (SPF50) oraz codziennie zmieniać opatrunek. Należy również unikać kąpieli w saunie lub basenie do czasu całkowitego zagojenia się rany.

Przykład złego tatuażu

Czy po laserowym usuwaniu tatuażu pozostają blizny?

Należy pamiętać, że niektórych barwników nie da się całkowicie usunąć. Zabieg usuwania tatuażu pozostawia trwały ślad na skórze. Z czasem staje się on mniej zauważalny. Staje się mniej zauważalny, jeśli nie patrzysz wystarczająco dokładnie. Laserowe usuwanie tatuażu wykonane prawidłowo nie pozostawia widocznych, szpecących lub dużych blizn.

Ile kosztuje usuwanie tatuażu?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje usuwanie tatuażu laserem. Ponieważ cena usunięcia tatuażu zależy od wielu czynników, Wszystko zależy od wielkości i rodzaju użytych pigmentów. Ponadto, będzie zależała od tego, ile zabiegów jest koniecznych w Twoim konkretnym przypadku (zazwyczaj jest to 8 zabiegów). Pojedynczy zabieg usunięcia tatuażu to około 300 zł za 5 cm2.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz