Każdy ma piosenkę, która przypomina mu o kimś, czy jest to ballada, która przypomina ci o twoim znaczącym innym, pompka, która przypomina ci o twoim najlepszym przyjacielu, czy jakaś inna piosenka. Muzyka jest czymś, co bardzo zbliżyło mnie i moją mamę. Chodziliśmy razem na wiele koncertów i połączyliśmy się poprzez różnych artystów.

Jednym z artystów, który od razu przychodzi mi do głowy, gdy myślę o mojej mamie, jest Kid Rock. Pamiętam, że zawsze miała jego płyty w samochodzie i od czasu do czasu je odtwarzała. Chociaż nie jestem jego wielkim fanem, wciąż mogę docenić go jako artystę. Uszczęśliwił moją mamę i tylko to miało dla mnie znaczenie. 
 
Kolejną artystką, która bardzo podobała się mojej mamie, była królowa. Za każdym razem, gdy jedna z ich piosenek przychodziła do radia, prawie przez cały czas podkręcała głośność, a my wykrzykiwaliśmy teksty. Jedną z naszych ulubionych piosenek była oczywiście "Bohemian Rhapsody".  
 
Szczególną piosenką, która przypomina mi o mojej matce jest "Król do mnie" Hoodie Allena. Powodem, dla którego ta piosenka skłania mnie do myślenia o niej, są słowa: "Kiedy zejdziesz na dół, podniosę cię teraz". Ten tekst przypomina mi o niej, bo moja mama zawsze mnie podrywała, gdy byłem zdenerwowany. Mogłem z nią rozmawiać o wszystkim. Ta piosenka pomogła mi też przetrwać wiele ciężkich chwil w moim życiu, włącznie z jej śmiercią. Artysta zagrał tę piosenkę, kiedy zobaczyłam go w listopadzie, ponieważ wiedział, jakie znaczenie ma dla mnie ta piosenka, a to tylko sprawia, że jest ona dla mnie bardziej znacząca.
 
Dorastając, moja mama i ja uwielbiamy One Direction (wstydliwe, wiem). Mieli jednak kilka naprawdę dobrych piosenek. Kiedy Harry Styles wydał swoją solową muzykę, ja i moja mama byliśmy całkowicie na pokładzie. Jednym z naszych ulubionych przez niego był "Sign of the Times". Pamiętam, że była to piosenka, do której mogliśmy wykrzyczeć teksty, mimo że są bardzo smutne.  To była jedna z naszych osobistych ulubionych piosenek w radiu.

Zespół wydaje piękny i wzruszający singiel

Kilka dni temu, pop punkowy zespół Waterparks zrzucił nowy singiel z nadchodzącego albumu Entertainment. Ten utwór nosi tytuł Lucky People, a jedną z pierwszych rzeczy, jakie zauważyłem w tym utworze jest to, jak piękny jest. Przykuła moją uwagę natychmiast po pierwszym przesłuchaniu.

Jest to akustyczna piosenka, której Waterparki nie robią zbyt często.

Słuchając jej, ta piosenka jest oczywiście piosenką miłosną. Jednak z powodu niedawnego zerwania wokalisty z jego długoletnią dziewczyną, piosenka ta zyskała inne znaczenie zarówno dla piosenek, jak i dla zespołu.

Sam teledysk przedstawia Awsten Knight, wokalistkę prowadzącą, spacerującą po mieście z zaplątanymi wokół niego lampkami świątecznymi. Przez cały czas trwania teledysku Knight jest samotny i wygląda na bardzo zdenerwowanego.

Pojawiły się pewne teorie na temat teledysku. Moja osobista ulubiona to ta, że świąteczne światełka przedstawiają wszystkie problemy, przez które Knight przeszedł w swoim poprzednim związku. Im bardziej starasz się po prostu odejść od swoich problemów, tym bardziej będą się one "plątały". Światła migoczą również w całym teledysku, co może oznaczać włączenie i wyłączenie związku.

Jest to bardzo piękna piosenka, która zmieniła się w coś tak przygnębiającego. Jeśli chodzi o singli, myślę, że Lucky People jest moim ulubionym do tej pory. Jego znaczenie jest tak silne, a teledysk jest bardzo interesujący.

Jestem też frajerem dla teorii spiskowych, więc fajnie jest teoretyzować, co tak naprawdę oznacza ten teledysk.

Zobacz także: Dead Man In Reno Cursed tekst piosenki i tłumaczenie


Komentarze (0)

Zostaw komentarz