Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Design i cisza w biurze dzięki panelom akustycznym

Funkcjonalność to cecha, która w procesie projektowania nowoczesnego biura powinna być brana pod uwagę jako jedna z pierwszych. Funkcjonalność nie jest jednak wcale tożsama z nudą czy nadmierną prostotą przestrzeni biurowej. Wręcz przeciwnie, może iść w parze ze świetnym, przemyślanym designem i konstruować przestrzeń przyjemną dla oczu. Dobrzy architekci estetykę stawiają na równi z funkcjonalnością i świetnie potrafią te cechy łączyć.

Panele akustyczne

W pomieszczeniach biurowych obecnie często wykorzystuje się panele akustyczne, których przeznaczenie jest ograniczanie rozprzestrzeniania się dźwięków, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów dźwiękochłonnych. Obecność paneli w pomieszczeniach znacząco ogranicza docieranie dźwięków do dalszych części biura a dzięki temu bardzo podnosi komfort pracy, zwłaszcza w przypadku zawodów, w których niezbędne są chwile ciszy i skupienia nad powierzonymi pracownikom zadaniami.

Nie da się ukryć, że fragmenty rozmów, odgłosy pracujących sprzętów, przeróżne dźwięki związane z codziennym funkcjonowaniem biura, kroki, muzyka radiowa itd mogą dekoncentrować a nawet denerwować. W niedostatecznie zabezpieczonych akustycznie biurach coraz częściej pracownicy uskarżają się na trudności w wypełnianiu swoich obowiązków i na panujące tam warunki.

Panele akustyczne ścienne

Duży stres w pracy biurowej, związany z brakiem odpowiednich warunków i z nadmiarem hałasu, występuje szczególnie często u pracowników biur urządzonych w tak zwanym systemie open space, czyli dużych przestrzeni, w których przebywa na raz wiele osób. Szczególnie w takich miejscach przedsiębiorcy powinni większą wagę zwracać na komfort akustyczny swoich pracowników, co może wyjść wszystkim jedynie na dobre, ponieważ zadowolony i wyciszony pracownik osiąga lepsze efekty w swoich działaniach.

​Istotna jest również akustyka sal konferencyjnych, przydatnych chociażby w trakcie spotkań z klientami. Często stosowane w takich miejscach szkło, stal i beton pozostają wciąż modne (tzw. styl industrialny). Ich odpowiednie zastosowanie może dać ciekawy efekt, jednak w nadmiarze powodują nie tylko wrażenie zimnej, nieprzyjaznej przestrzeni, ale także powodują natężone odbijanie się dźwięków. Właśnie w takich przypadkach zastosowanie paneli ściennych znacząco poprawi funkcjonalność pomieszczenia, nie ujmując mu nic z wizji projektanta.

jak wygłuszyć ściany?

Panele akustyczne drewniane

Dotychczas w produkcji paneli akustycznych stawiano raczej na jednolite kolorystycznie, proste powierzchnie nierzucające się zanadto w ocz6y. Obecnie dostrzega się już, że panele mogą pełnić dodatkową funkcję dekoracyjną. Producenci proponują wersje inspirowane naturą i nieco bardziej abstrakcyjne projekty graficzne. Praktycznie nie ma rzeczy, której wizerunku nie można umieścić na panelu – wszystko zależy wyłącznie od wizji przedsiębiorcy, który chce za pomocą paneli zmienić wygląd i usprawnić działanie swojego miejsca pracy.

Dzięki nieograniczonemu wyborowi kolorów i wzorów, przestrzeń biurowa może być miejscem cieszącym oko, a jednak wciąż w pełni funkcjonalnym.