Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Materiały dźwiękochłonne

Każdy kto lubi muzykę, także tą którą słyszymy podczas oglądania filmów, wie jak ważna jest odpowiednia akustyka w pomieszczeniu. Nie zawsze jest ona taka jakbyśmy sobie tego życzyli, jednak jak się okazuje istnieją metody, dzięki którym możemy kształtować akustykę danego wnętrza. Możemy to zrobić chociażby stosując różnego typu ustroje dźwiękochłonne, które odróżniają się od siebie chociażby tym w jaki sposób są montowane, gdzie są stosowane oraz co najważniejsze jaki mają kształt charakterystyki współczynnika pochłaniania dźwięku.

Materiały i ustroje dźwiekochłonne

Ustroje porowate to produkt, w tworzeniu którego specjalizuje się nasza firma. Te jedyne w swoim rodzaju panele akustyczne, są przede wszystkim uniwersalne, ale ich montaż jest również niezwykle prosty. Ich cechą charakterystyczną, która wyróżnia je spośród innych produktów tego typu, jest świetny stosunek jakości do kosztów ich zakupu. Panele te są stosowane przede wszystkim po to, aby ograniczyć czas pogłosu oraz wyrównać odpowiedzi częstotliwościowej danego wnętrza.

materiały pochłaniające dźwięk

Dzięki temu, iż posiadają one otwarte pory z powietrzem w materiale, mają świetne zdolności pochłaniające.

Materiały dźwiękochłonne

Ustroje perforowane są tworzone z twardej płyty, wyposażonej w otwory o konkretnej wielkości oraz rozmieszczeniu, która zostaje zamontowana w odpowiedniej odległości od ściany. Bezpośrednio za płytą natomiast znajduje się materiał, którego zadaniem jest pochłanianie.

materiał pochłaniający dźwięk

Podstawą jest w tym przypadku zasada rezonansu powietrza, które znajduje się w otworach. W związku z tym, następuje podbicie pochłania w jednym konkretnym paśmie częstotliwości, które zależy od średnicy otworów.

Ustrój uniwersalny, ze względu na swoją częściowo rezonansową charakterystykę, jest idealny, gdy chcemy wyeliminować efekt fali stojącej oraz filtru grzebieniowego. Wyróżnia się on sporym pochłanianiem w całym zakresie częstotliwości.

Ustroje płytowe

Ustroje płytowe są to różnorodne twarde płyty wszelkiego rodzaju. Mogą być to zatem płyty drewniane, drewnopochodne, czy też gipsowo-kartonowe. Zwykle używane są one jako sufity podwieszane, które są mocowane w pewnej odległości od sufitu twardego. Odległość ta może wynosić na przykład 30 centymetrów. W przypadku takich ustrojów pochłanianie jest wybiórcze, gdyż płyty świetnie pracują w zakresie niskich częstotliwości, a słabiej w zakresach średnich oraz wysokich.

Uniwersalny ustrój pochłaniający możemy uzyskać, dzięki użyciu materiału pochłaniające, w zastępstwie pustki powietrznej. Stosowalność takich materiałów jest jednak ograniczona, gdyż w większości przypadków wybierane jest rozwiązanie w postaci sufitów podwieszanych.